Psycholog, psychoterapeuta – czyli kto?
Psycholog jest jednym ze specjalistów zajmujących się zdrowiem psychicznym. Zajmuje się on diagnozowaniem różnych problemów, konsultacjami i doraźnym doradztwem. By zostać psychologiem, należy ukończyć odpowiednie studia kierunkowe. Psychoterapeuta natomiast może prowadzić długofalową terapię związaną z pomocą osobom, u których występują stany depresyjne, lękowe, nadmierny stres, traumy i wiele innych. Psychoterapeuta musi odbyć specjalne szkolenie, które uprawnia go do prowadzenia psychoterapii.
Jak dojadę do Kliniki Zdrowia Psychicznego?
Klinika Zdrowia Psychicznego znajduje się w samym sercu Warszawy, przy ulicy Królewskiej 14. Budynek mieści się nieopodal Ogrodu Saskiego.
Co powinno skłonić do wizyty u specjalisty zdrowia psychicznego?
Zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak to fizyczne. Jeżeli czujemy, że coś jest „nie tak”, odczuwamy lęk i strach, straciliśmy ochotę do działania bądź przeżywamy trudny czas w życiu — jest to sygnał, że możemy potrzebować pomocy psychologa, psychoterapeuty czy lekarza psychiatry.
Czy w Klinice Zdrowia Psychicznego prowadzona jest psychoterapia dla dzieci i młodzieży?
Tak, psycholodzy, psychoterapeuci i lekarze psychiatrzy pracujący w Klinice Zdrowia Psychicznego zajmują się również wsparciem dzieci i młodzieży, a także ich rodziców i opiekunów.
Jak długo trwa psychoterapia?
Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od konkretnego problemu i potrzeb. Niezmiernie istotne są regularne spotkania z terapeutą.
Jak umówić się na pierwsza wizytę?
Wystarczy telefon lub e- mail. Szczegóły znajdziesz w stopce i w zakładce Kontakt. Możesz wypełnić formularz dostępny na naszej stronie, a to my skontaktujemy się z Tobą. Zapraszamy!